Lexus zaprezentował podczas trwających właśnie targów w Pekinie odświeżoną wersję sedana IS. Najważniejsze zmiany obejmują przód samochodu, nowe reflektory i nowy, większy ekran systemu multimedialnego.

Model po liftingu, który debiutuje właśnie w Pekinie, zachował najważniejsze cechy stylu poprzednika, w nowej, bardziej odważnej i dynamicznej interpretacji. Auto otrzymało nowe przednie światła, większe wloty powietrza, przeprojektowany grill i zderzak. Bardziej wysmukłą sylwetkę zdobią nowe wzory 17-calowych felg o 10 ramionach. Charakter tyłu podkreślają bardziej wyraziste światła LED w kształcie trójwarstwowej litery L. Gama kolorów została poszerzona o Deep Blue Mica i Graphite Black Glass Flake.

IS otrzymał wraz z liftingiem nowy pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System +. Pakiet zawiera system zapobiegający zderzeniu z poprzedzającymi samochodami, pieszymi lub innymi przeszkodami (PCS), system ostrzegający o opuszczeniu pasa ruchu z korektą toru jazdy (LDA), automatyczne światła drogowe (AHB) i aktywny tempomat (RCC).

We wnętrzu pojawił się ekran systemu multimedialnego powiększony z 7 cali do 10,3 cala. Zmienił się także panel klimatyzacji, konsola centralna, tablica rozdzielcza i zegary. Wnętrze również otrzymało nowe kolory – Nuance Black, Noble Brown i jasną kompozycję Chateau, która łączy odcień kości słoniowej z kolorem jasnoszarym.

Gama silników pozostaje bez zmian. IS 200t z napędem na tylną oś jest wyposażony w 4-cylindrowy rzędowy silnik 2.0 z turbodoładowaniem twin-scroll i intercoolerem, który współpracuje z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Silnik osiąga moc 245 KM i 350 Nm mocy. IS 300h ma napęd hybrydowy o łącznej mocy 223 KM, składający się z silnika 2.5 DOHC z dual VVT-i o mocy 180 KM i momencie obrotowym 221 Nm, który wspiera silnik elektryczny o mocy 143 KM i momencie 300 Nm, dostępnym od chwili ruszenia. Auto przyspiesza do setki w 8,3 s i według producenta zużywa średnio 4,2 l benzyny na każde 100 kilometrów.

Źródło: Lexus