Najnowsza wersja Forda Focusa wyjechała niedawno na pierwsze testy, z tego też powodu włoskie OmniAuto pokusiło się o wykonanie jego grafik renderowych.

Ford Focus towarzyszy nam już od bardzo dawna, bo od 1998 roku, kiedy to jego pierwsza generacja wyjechała na publiczne drogi. Teraz, po 19 latach istnienia auta i przejściu trzech generacji, na pierwsze, zakamuflowane testy wyjechała czwarta edycja samochodu. Niestety jak na razie, dzięki staraniom pracowników Forda, nie możemy mu się dokładnie przyjrzeć. Mimo to włoski portal OmniAuto pokusił się o wykonanie jego grafik renderowych w wersji o nadwoziu sedan.

Jak od razu widać Focus nie podąża za aktualnymi trendami dotyczącymi wielu agresywnych linii i przetłoczeń. Zamiast tego, auto jest o wiele bardziej łagodne i wypukłe. Na próżno szukać tutaj agresywnie wyglądającego przedniego zderzaka czy klapy bagażnika. Front jest mocno wydłużony, lampy raczej owalne, a dach łagodnie przechodzi w tył auta. Taka linia designu popularna była jeszcze około pięciu lat temu i jak widać projektanci amerykańskiej marki w przypadku Focusa nie zamierzają z niej rezygnować.

Na razie niestety nie mamy żadnych informacji dotyczących co znalazłoby się pod maską pojazdu, jednak patrząc, że jest to auto typowo rodzinne, nie powinniśmy spodziewać się specjalnie mocnych silników.

Oczywiście wszystko może jeszcze ulec zmianie, jak na razie auto przechodzi swoje pierwsze, zakamuflowane testy, dlatego Ford ma jeszcze sporo czasu na powprowadzanie zmian do swojego projektu. Auto trafi na Europejskie drogi w przyszłym roku, na rynek Amerykański dopiero w 2019.

2019 Ford Focus Sedan – zdjęcia szpiegowskie

{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}

2019 Ford Focus Sedan – rendery

{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}