Nie codziennie mamy okazję spotkać tak ważny, nadchodzący samochód bez prawie żadnego maskowania.

Audi rozpoczęło ostatnio całkiem sporą ofensywę celującą w produkcję i rozwój SUV-ów. Całkiem nie tak dawno informowaliśmy, o przyłapania na pierwszych zakamuflowanych testach prototypowej wersji Audi Q6 E-Tron. Teraz jesteśmy za to świadkami spotkania na drogowych sprawdzianach nieco większego auta – pierwszej generacji Audi Q8, praktycznie bez żadnego zakrycia.

Zdjęcie wykonane zostało przez użytkownika portalu AutoPareri gdzieś w Niemczech. Widzimy na nim od razu, że auto będzie miało dosyć duże gabaryty. W oczy rzuca się duży dyfuzor z dwoma, sporymi rurami wydechowymi, mały tylny spojler oraz niestety zakryte światła. Nie przeszkadza to nam jednak w stwierdzeniu, że ciągnąć się będą przez całą długość klapy bagażnika, tak jak w samochodzie koncepcyjnym oraz nowym A8.

Auto powstaje na tej samej platformie co Audi Q7, niestety jak na razie jest za wcześnie aby omawiać dokładniejsze jednostki napędowe. Powinniśmy się spodziewać „tradycyjnego” 2,0 TFSI o mocy 252 koni mechanicznych oraz 370 Nm, a także 3-litrowego TFSI V6 z 333 koniami mocy i 440 Nm. Puszczając wodze wyobraźni możemy także mówić o opcjonalnym napędzie hybrydowym. Bardzo możliwe wydaje się także wprowadzenie wersji RS Q8.

Jak na ten czas samochód prezentuje się naprawdę dobrze i ciekawie, na jego oficjalną premierę przyjdzie nam najpewniej poczekać do stycznia przyszłego roku i wydarzenia w amerykańskim Detroit, gdzie pojazd może zostać oficjalnie zaprezentowany.

Audi Q8 niemalże bez kamuflażu