Audi wprowadza do swojej oferty pierwszy tylnonapędowy model i zaczyna od razu z grubej rury. Powitajcie 540-konne Audi R8 V10 RWS.

Po oficjalnej zapowiedzi, przyszedł czas na oficjalną prezentację. Na targach we Frankfurcie Audi zaprezentowało swój pierwszy model z napędem na tylną oś i jest nim specjalna edycja Audi R8 V10 RWS. Auto rozpocznie zupełnie nową serię samochodów RWS – Rear-Wheel-Series.

Za napęd odpowiada znana ze standardowego Audi R8 jednostka V10 o pojemności 5,2 litra i mocy 540 KM oraz 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To tłumaczy również, dlaczego z tyłu nie znajdziemy ogromnego stałego spoilera znanego z topowej wersji „Plus”.

Pozbycie się napędu Quattro pozwoliło dodatkowo zaoszczędzić aż 50 kg wagi. To jednak nie przełożyło się znacząco na osiągi – tutaj lepiej radzi sobie napęd na obie osie. Audi R8 V10 RWD rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie 3,7 s w wersji Coupe oraz w 3,8 s w wersji Spyder. Są to wartości o 0,2 sekundy wolniej niż w przypadku wersji Quattro. Prędkość maksymalna natomiast nie uległa zmianie i wynosi 320 km/h.

Produkcja będzie limitowana do wyłącznie 999 egzemplarzy i dotyczy to zarówno wersji Coupe jak i Spyder. Auto można podziwiać na stoisku Audi podczas trwających targów samochodowych we Frankfurcie.

Audi R8 V10 RWS