Bentley Continental GT przebudowany na tzw. „Rally Edition” znalazł właśnie nowego właściciela na aukcji za cenę 41 tysięcy funtów.

Jesteście fanami szeroko pojętego off-roadu, a przy okazji kochacie luksusowe auta wywodzące się z prestiżowych marek? Jeśli tak, to auto waszych marzeń uciekło wam niedawno sprzed nosa i to jedynie za cenę nieco poniżej 190 tysięcy złotych.

Supercar Megabuild to program wyświetlany na kanale National Geographic’s, w którym dwójka inżynierów zajmuje się przerabianiem głównie luksusowych aut na bardziej niecodzienne, a nawet ekstremalne wersje. Tak też powstał omawiany przez nas Bentley Continental GT Rally Edition. Samochód przebudowany został w 4 odcinku drugiego sezonu, który wyemitowany został po raz pierwszy 15 czerwca tego roku.

Z początku był to zwykły Bentley Continental GT w srebrnym kolorze, jednak w przeciągu kilku tygodni zamieniony został w prawdziwego króla bezdroży. Pojazd otrzymał oczywiście podwyższone i uterenowione zawieszenie, większe nadkola, specjalne zderzaki z przodu i z tyłu wykonane ze stalowych rur. Do tego na jego dachu znalazło się miejsce na stelaż, na którym zamontowane zostało zapasowe koło, kanistry oraz dodatkowe światła. Dla jeszcze lepszego efektu, twórcy nie zapomnieli o dużych, terenowych kołach i matowym kolorze khaki.

W środku znalazły się za to wszystkie firmowe udogodnienia, takie jak skórzana tapicerka, podgrzewane szyby, automatyczne, ksenonowe świtała, dwu-strefowa klimatyzacja, czujniki parkowania czy wbudowany GPS. Pod maską tego niecodziennego potwora drzemie 6-litrowy silnik W12 dołączony do 6-biegowej, automatycznej przekładni przekazującej moc na wszystkie cztery koła pojazdu.

Auto wystawione zostało na licytację na eBayu, gdzie w przeciągu 10 dni trwania licytacji, jego cena podbita została aż 101 razy. Ostatecznie trafiło do szczęśliwego, nowego właściciela za wartość 40,800 funtów, a więc prawie 190 tysięcy złotych. Nie wydaje się być to specjalnie wygórowaną stawką.

Bentley Continental GT Rally Edition