BMW i3 nie wpisało się zbyt dobrymi literami na karty historii motoryzacji. Jak będzie z usportowionym BMW i3 S?

BMW i3 to mały, elektryczny i przede wszystkim mocno kontrowersyjny samochód ze względu na swój wygląd. Od momentu gdy zaprezentowany został podczas Frankfurt Motor Show w 2011 roku minęło już dosyć sporo czasu, nic więc dziwnego, że firma szykuje jego odświeżoną wersję i nie tylko….

Oprócz edycji po faceliftingu będziemy mogli zobaczyć na drogach także usportowiony model i3 z przydomkiem „S”. Auto spotkane zostało właśnie podczas zakamuflowanych testów na autostradzie i jak na razie, nie zwiastuje konkretnie dużych zmian.

W oczy najbardziej rzucają się pozmieniane nadkola, obniżone zawieszenie oraz zestaw pięcioramiennych, czarnych kół które mają nadawać pojazdowi bardziej sportowego charakteru. Jak na razie to wszystko co wyczytać możemy z pojedynczego zdjęcia, przedstawiającego dodatkowe jedynie tył auta.

Oczywiście, nie tylko wygląd samochodu względem podstawowej wersji zostanie zmieniony. Pod maską znaleźć się ma potężniejsza, elektryczna jednostka napędowa, która zamiast maksymalnych 168 koni mechanicznych, generować ma ich o 20 więcej. Dodając do tego ulepszone zawieszenie, spodziewać się możemy że BMW i3 S chodź trochę będzie dawać więcej emocji podczas jazdy niż tradycyjny model pojazdu.

Jak to rzeczywiście będzie? Możliwe że przekonamy się już niedługo, bo podczas tegorocznej edycji Frankfurt Motor Show w przyszłym miesiącu, jednak nie jest to 100% pewne.

BMW i3 S – zdjęcie szpiegowskie