Chociaż auto oficjalnie zaprezentowane miało zostać podczas nadchodzących targów we Frankfurcie, to już teraz dzięki BMW mamy okazję mu się przyjrzeć.

Nie tak dawni temu informowaliśmy o przyłapaniu BMW i3S podczas zakamuflowanych testów na autostradzie. Nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy dokładnie kiedy auto zostanie nam oficjalnie zaprezentowane, jednak wydawało się, że stanie się to całkiem niedługo. Jak się teraz okazuje, nasze domysły okazały się być prawdziwe.

Jak przystało na wersję Sport, w i3S znajdziemy oczywiście nieco ulepszony silnik. Generuje on teraz moc 184 koni mechanicznych oraz 269 Nm, czyli o 14 koni i 20 Nm więcej niż podstawowa wersja pojazdu. Sprint do „setki”, dzięki temu przyspieszony został o 0,2 sekundy i wynosi teraz 6,8 s. Nie jest to co prawda nawet spora różnica, jednak chyba nikt nie spodziewał się dużych zmian.

Zmieniony został także nieco wygląd auta. Jak mogliśmy zobaczyć już na zdjęciach szpiegowskich, samochód otrzymał obniżone i bardziej sportowe zawieszenie, zmodyfikowane nadkola oraz zestaw pięcioramiennych, czarnych felg. Oprócz tego na przednim zderzaku zobaczyć możemy odświeżone przeciwmgielne światła, dodatkowe czarne akcenty oraz metalowe wykończenia. Dodajmy teraz, że auto ma szerszy rozstaw kół o 40 mm, a wspomniane zawieszenie jest niższe dokładnie o 12,7 mm.

W środku znajdziemy teraz więcej opcji personalizacji m.in. nowe, skórzane obszycia. i3S wyposażone zostanie także w zaktualizowane systemy informacyjne iDrive, które potrafiły będą m.in nawigować nas do wolnych miejsc parkingowych. Warto także wspomnieć o zupełnie nowym kablu do ładowania, dzięki któremu pojazd zostanie naładowany w pełni już w trzy godziny przy użyciu zasilania 120V lub 230V, czyli o 5 razy szybciej niż dotychczas.

2018 BMW i3S