Bugatti po premierze swojego nowego supersamochodu udostępniło wizualizacje modelu w różnych dostępnych wersjach kolorystycznych.

Na zdjęciach poniżej znajduje się siedem propozycji kolorystycznych modelu. Nie oznacza to jednak, że tylko w takich konfiguracjach przyjdzie nam spotkać ten wyjątkowy supersamochód na drogach. Bugatti oferuje swoim klientom pełną personalizacje i dobór barw według uznania (za odpowiednią dopłatą).

Bugatti Chiron to godny następca modelu Veyron. Zaprezentowany w Genewie supersamochód jest wyposażony w zmodernizowaną 8-litrową jednostkę W16 z czterema turbosprężarkami o mocy 1500 KM oraz 1600 Nm momentu obrotowego. Napęd jest przekazywany za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej na wszystkie koła.

Prędkościomierz modelu jest wyskalowany do 500 km/h, lecz prędkość maksymalna ograniczona do „tylko” 420 km/h. Przyspieszenie do pierwszej „setki” to czas 2,5 sekundy, do 200 km/h – 6,5 sekundy, a do 300 km/h to zaledwie 13,6 sekundy.

Produkcja będzie ograniczona do 500 sztuk, a rocznie ma powstać 65 samochodów. To oznacza, że ostatni egzemplarz zjedzie z taśmy produkcyjnej w 2024 roku.

Źródło: Bugatti