Cupra zaprezentowała swój własny, wysokiej jakości rower, który jest pierwszych etapem wejścia marki poza jazdę samochodem.

Aby wprowadzić na rynek własny rower, Cupra nawiązała współpracę z Fabike, włoską firmą zajmującą unikalną pozycję na rynku rowerowym. Marka ta, wyróżniająca się ręczną produkcją swoich pojazdów, stara się wykorzystywać zalety wysokiej klasy rowerów wyścigowych.

Jak obiecują przedstawiciele firmy, Fabike Cupra to rower miejski, który nie zawiedzie na drodze nawet najbardziej wymagającego rowerzysty. Zastosowano tutaj profesjonalną kierowcę, hydrauliczne hamulce tarczowe oraz ramę wykonaną z włókna węglowego.

„Ten pierwszy przedstawiany przez nas projekt podkreśla nasze zaangażowanie w tworzenie odrębnej tożsamości wokół marki CUPRA. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy prezentować serię ekskluzywnych produktów stworzonych w duchu marki CUPRA i stanowiących dla niej wartość dodaną” – powiedział Antonino Labate, dyrektor CUPRA ds. strategii, rozwoju i działalności biznesowej.

Rower można już zamówić w sklepach Fabike na całym świecie. Planowane jest wprowadzenie go do salonów dealerskich Seat, w których znajduje się dedykowana ekspozycja Cupra.