Hoffmann & Novague udowadniają, że model R200 jest w pełni sprawnym autem. Mamy dla Was materiał prosto z toru wyścigowego.

Na początku bieżącego roku Hoffmann & Novague zaprezentował model R200, który jest hołdem na 25-lecie wyścigowej Skody 130 RS. Auto powstało na bazie Audi R8 i posiada elementy z przeróżnych aut Grupy VAG – Lamborghini Gallardo, Porsche 911, Audi A5 oraz Bentley’a Mulsanne.

Gdy połączone te wszystkie samochody, efekt wyszedł jednak fatalny. Z zewnątrz auto jest przeraźliwe okropne i wygląda jak zaprojektowane przez niedoświadczonego nastolatka. Niemniej jednak auto jest w pełni sprawnym samochodem sportowym i potrafi pokazać pazur na torze.

Za napęd odpowiada tutaj 4,2-litrowe V8 z Audi R8. Generuje moc 430 KM, a napęd przekazywany jest za pośrednictwem skrzyni manualnej na wszystkie koła. Hoffmann & Novague twierdzi, że ich samochód sportowy przyspiesza do pierwszej „setki” w 4,2 sekundy.

R200 wejdzie to produkcji. Producent zapowiedział produkcję 30 egzemplarzy w cenie 281 tysięcy dolarów każdy. Pytanie tylko, czy znajdą się chętni na tak paskudny samochód?