Anthony Reid, doświadczony kierowca z serii BTCC, zakończył testy modelu Arrinera Hussarya GT w Donington Park i Snetterton oświadczając, że ma zamiar ścigać się tym modelem w sezonie 2017.

„Widać, że zespół projektantów z Polski ma doskonałe kwalifikacje, które z pewnością zawdzięcza wysokiemu poziomowi kształcenia technicznego w Polsce.” – powiedział Reid.

„Samochód jest bardzo szybki. Testowałem go na suchym i mokrym torze – spisywał się znakomicie. Hussarya GT ma silnik umieszczony centralnie, dzięki czemu prowadzi się tak, jak lubię. Jest stabilna i przewidywalna, stanowiąc doskonałą propozycję dla amatorów, którzy chcą po prostu wsiąść do auta i szybko nim pojechać. Modele Porsche i Ferrari wymagają czasu i doświadczenia ze strony kierującego, aby zaprezentować odpowiednie osiągi, a w przypadku Arrinery wszystko jest o wiele prostsze i to za cenę niższą, niż w przypadku samochodu GT3.”

Arrinera Hussarya GT została wyceniona na 229 000 dolarów, do czego należy doliczyć obligatoryjny pakiet zapasowych podzespołów za 69 000 dolarów.

„Jestem zadowolony, że mogę brać udział w tym projekcie,” dodał Reid. „W przyszłym roku planuję wystartować tym modelem w zawodach, przy czym nie wiem jeszcze, jaka to będzie seria.”

Hussarya jest napędzana silnikiem LS7 V8 rozwijającym 500 KM. Jednostka współpracuje z sześciobiegową, sekwencyjną przekładnią wyścigową Hewland, obsługiwaną za pośrednictwem manetek umieszczonych przy kierownicy. Samochód zbudowano w oparciu o specyfikację FIA GT3.

Arrinera Hussarya GT

Źródło: Arrinera Racing