Ten sam piękny wygląd, ten sam piekielnie mocny silnik, tym razem jednak dla osób szczególnie lubiących wiatr we włosach.

Na tegorocznym Frankfurt Motor Show mamy prawdziwy wysyp supersamochodów prezentowanych przez przeróżne marki. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć Lamborghini z ich najnowszym dzieckiem. Chodź nie jest to zaskoczenie, jedyną dużą zmianą w wersji roadster jest po prostu brak dachu i dodatkowe usztywnienie.

Zarówno niesamowity wygląd jak i potężna jednostka napędowa pod maską Aventadora zostały zachowane praktycznie bez zmian. Dalej jest to V12 generujące moc 730 koni mechanicznych i 690 Nm, pojazd dalej przyspiesza do setki w 3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi dalej 350 km/h.

Na wyposażeniu każdego Aventadora S Roadster znajdziemy układ czterech kół skrętnych, system aktywnego zawieszenia czy trzy różne tryby jazdy zoptymalizowane na potrzeby modelu przez inżynierów marki, do poruszania się zarówno po publicznych drogach jak i torze wyścigowym. Gdy nie okażą się one zadowalające, możemy stworzyć własny, unikatowy tryb jazdy za pomocą opcji EGO.

Personalizacja auta przy zakupie pozwala nam na wybór łącznie aż 100 różnych opcji dostosowywania pojazdu do naszych potrzeb. Wśród nich mamy 13 różnych kolorów lakieru, w tym ekskluzywnie dla tego modelu nowość w postaci Personam Blue Aeigir, kilkanaście barw tapicerki wykonanej z  Alcantary, skóry bądź ich połączenia, czy oczywiście szeroką gamę felg.

Lamborghini Aventador S Roadster trafi do sprzedaży w Europie w lutym 2018 roku, za bazową cenę 313 tysięcy Euro.

Lamborghini Aventador S Roadster