To, że Lexus wprowadzi na rynek mocniejszą wersję modelu LC, jest dla osób z branży nie tylko oczywiste.

Aktualnie Lexus LC500 jest flagowym modelem japońskiego producenta. W tej wersji napędzany jest 5-litrowym silnikiem V8 o mocy 477 KM. To jednak nie jest wystarczające i już teraz Lexus planuje mocniejszy wariant z dopiskiem „F”. W lutym tego roku koncern zarejestrował w europejskim urzędzie patentowym znak towarowy „LC F”.

Co będzie napędzać mocniejszy wariant spoko już teraz generuje ogromną ilość mocy? Jak podaje japoński magazyn Best Car, zastosowana zostanie zupełnie nowa jednostka V8 z podwójnym doładowaniem o pojemności 4 litrów. Będzie to połączenie pod kątem 90 stopni dwóch 2-litrowych bloków R4 pochodzących z RC200t. Dzięki zastosowaniu dwóch turbosprężarek jednostka będzie miała moc około 600 KM i maksymalny moment obrotowy rzędu 700 Nm. Za przełożenie napędu będzie odpowiadać 10-biegowa skrzynia automatyczna skonstruowana specjalnie dla Lexusa LC 500.

LC F będzie posiadać poszerzone nadwozie, wloty powietrza na masce, przeloty powietrza do chłodzenia układu hamulcowego, stały spoiler na klapie bagażnika, a także przemodelowane zderzaki aby nadać bardziej sportowego wyglądu. Nie zabraknie tradycyjnych czterech rur wydechowych oraz 20-calowych felg.

Japoński magazyn podaje, że premiera Lexusa LC F ma nastąpić w 2019 roku. Ponieważ tradycyjnie Lexus prezentował wszystkie dotychczasowe modele F (IS F, LFA, RC F, GS F) na styczniowym North American International Auto Show w Detroit, najprawdopodobniej nowe auto zobaczymy już za 18 miesięcy.

2017 Lexus LC500