Podczas specjalnego eventu przed rozpoczęciem Frankfurt Motor Show, AMG oficjalnie zaprezentowało swój hipersamochód – Project One.

Najnowszy model od AMG to odzwierciedlenie drogowej wersji bolidu Formuły 1. Posiada 1,6-litrowy silnik V6 o mocy „ponad 1000 KM”. Podobnie jak w bolidach królowej motorsportu, jednostka napędowa kręci się aż do 11000 obr/min. Naturalnie posiada on elektryczną turbosprężarkę. Jego moc przekazywana jest wyłącznie na tylną oś i wspierany on jest dodatkowo jednostką elektryczną, co oznacza, że wyłącznie na tylne koła przekazywane jest aż 671 KM.

Z przodu znajdziemy dwa silniki elektryczne, po jednym na każde koło. Oba mają moc 161 KM i kręcą się aż do 50000 obr/min (tak, to nie jest błąd!). Moc pochodzi z akumulatorów litowo-jonowych umieszczonych pod podłogą. Aż 80% pojemności może być naładowane dzięki odzyskiwaniu energii.

Jeśli chodzi o osiągi, to hipersamochód osiąga pierwsze 200 km/h w czasie poniżej 6 sekund, a prędkość maksymalna wynosi aż 350 km/h. Project One posiada możliwość poruszania się wyłącznie na energii elektrycznej, a zasięg to 25 km (nie biorąc pod uwagę odzyskiwania energii).

Więcej szczegółów o samochodzie pojawi się jutro, wraz z oficjalnym rozpoczęciem Frankfurt Motor Show.

Mercedes-AMG Project One