Linia modeli GT powiększy się o 4-drzwiowe coupe jeszcze w tym roku.

Mercedes oficjalnie potwierdził doniesienia, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie na stoisku Mercedesa zaprezentowany zostanie koncepcyjny AMG GT w konfiguracji czterodrzwiowej.

Koncept, który przyjdzie nam zobaczyć nie będzie przypominał w niczym wersji produkcyjnej. Samochód nie będzie miał lusterek, które zostaną zastąpione ultracienkimi kamerami. Z tyłu pojawi się ogromny dyfuzor oraz centralnie umieszczony układ wydechowy.

Wersja produkcyjna ma się pojawić natomiast w 2018 roku. Nazwa nie została jeszcze potwierdzona, lecz niemieckie media nazywają model z przydomkiem „4”, który nawiązuje do liczby drzwi. Podobnie jak 2-drzwiowe coupe oraz roadster za napęd posłuży 4-litrowe silnik V8 o podwójnym doładowaniu, a moc będzie przekazywana na tylne koła za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej o 7 przełożeniach.

Mercedes jak do tej pory udostępnił wyłącznie tajemniczy teaser, lecz jeśli nie możecie sobie wyobrazić coupe od AMG może wyglądać wraz z dodatkową parą drzwi stając się pełnoprawną konkurencją dla Porsche Panamery zapraszamy do obejrzenie wizualizacji przygotowanej przez Theophilus Chin.

2017 Mercedes-AMG GT Concept – teaser

{{thumb90}}

2018 Mercedes-AMG GT4 – wizualizacja

{{thumb90}}
{{thumb90}}

Zdjęcie: Mercedes-AMG