Do gamy Seata dołączy najmocniejszy wariant Leona Cupra i powstanie wyłącznie w 799 egzemplarzach.

Seat przygotował niespodziankę dla odwiedzających ich stoisko podczas IAA 2017 we Frankfurcie. Niespodziewanie zapowiedziana została limitowana edycja sportowego wariantu Cupra o przydomku „R”.

Auto zyskało bardziej agresywny body-kit w tym poszerzenia nadkoli, zmieniony dyfuzor oraz spoiler przedni i tylny wykonane z włókna węglowego. Pojawiło się także specjalne wykończenie w kolorze miedzianym i nowy lakier Matte Grey.

Gdy aktualnie topowa wersja Cupry posiada 300 KM z 2-litrowego silnika TSI, limitowana wersja „R” posiada ich 310, czyli dokładnie tyle co odświeżony Golf R oraz limitowany Golf GTI Clubsport S z zeszłego roku. Bolączką Cupry zawsze był napęd wyłącznie na przednią oś i w Cuprze R… problem pozostał. Ta opcja jest na ten moment dostępna wyłącznie, gdy zdecydujemy się na wersję o nadwoziu kombi, a „R-ka” takiej mieć nie będzie.

Premiera auta już 12 września podczas tegorocznych targów we Frankfurcie. Transmisja z premiery rozpocznie się o godz. 15:00 i będzie dostępna na naszej stronie.

2018 Seat Leon Cupra R