Wśród ogromnej ilości samochodów jakie zaprezentowane zostaną podczas tegorocznej imprezy Frankfurt Motor Show 2017 znajdzie się „zupełnie nowe” Subaru Impreza w wersji przeznaczonej na europejski rynek.

Sama nazwa Subaru Impreza budzi w większości z was z pewnością dziecinne marzenia i zachwyt podczas oglądania zmagań niebiesko-żółtego pojazdu na zapiaszczonych czy zaśnieżonych drogach podczas wszelakich rajdów. Niestety ale od tamtych pięknych chwil minęło już sporo czasu, a samo auto przeszło sporo zmian, jeżeli jednak dalej znajduje się w was sentyment do tego pojazdu, to mamy dla was świetną wiadomość.

Już 12 września, podczas trwania targów Frankfurt Motor Show 2017 do Europy przybędzie zupełnie nowe Subaru Impreza zbudowane na najświeższej platformie firmy. Marka chwali sobie, że jest ona o aż 70% sztywniejsza do swojej poprzedniczki, a jej absorpcja energii podczas uderzenia została zwiększona o 40%.

Oczywiście zmiany dosięgnęły nie tylko platformy podłogowej. Nowości znajdziemy także w zmodernizowanym zawieszeniu oraz obniżonym środku ciężkości pojazdu. Impreza wyposażona zostanie naturalnie w zaktualizowane systemy EyeSigh w które wliczane są m.in technologie adaptacyjnego sterowania tempomatem, automatycznego hamowania awaryjnego, system trzymania się linii drogi oraz wiele innych.

Niestety nie wiemy jeszcze co znajdzie się pod maską samochodu, z pewnością będzie 2,0 – litrowy, 4-cylindrowy silnik, który w Stanach Zjednoczonych ma moc ledwie 152 koni mechanicznych, możliwe jest jednak, że w Europie będziemy mieli możliwość zakupienia mocniejszej jednostki napędowej. Oczywiście o napędzie na cztery koła w przypadku tego producenta nie trzeba wspominać, wszystko jednak dokładnie okaże się we wrześniu.

Nowa Subaru Impreza

Źródło: Subaru Japan