Seat zaprezentował kolejne wcielenie Ibizy – swojego najlepiej sprzedającego się modelu w historii.

Nowa Ibiza została zaprojektowana w Barcelonie i czerpie z jej hiszpańskiego klimatu. Wyrazisty styl auta podkreślają m.in. 18-calowe koła oraz pełne światła LED. Ibiza jest pierwszym autem zbudowanym na płycie A0 MQB w ramach koncernu Volkswagen. Dzięki tej konstrukcji obniżono masę samochodu, co wpłynęło zarówno na osiągi, jak i na zużycie paliwa.

Do napędu Ibizy piątej generacji przewidziano nowoczesne silniki benzynowe generujące 95, 115 i 150 koni mechanicznych. Najmocniejszy, 150-konny silnik to nowoczesna, czterocylindrowa jednostka napędowa 1.5 TSI wyposażona w bezpośredni wtrysk paliwa oraz turbosprężarkę. Po stronie wysokoprężnej dostępny jest wydajny i oszczędny turbodiesel 1.6 TDI, który występuje w trzech wariantach: o mocy 80, 95 lub 110 koni mechanicznych. Do współpracy z silnikami przewidziano przekładnie ręczne 5- i 6-biegowe. Pierwsze dostępne są w modelach rozwijających poniżej 95 KM, drugie w mocniejszych wersjach auta. Ponadto w ofercie znajdzie się wersja z 7-biegową dwusprzęgłową przekładnią automatyczną DSG.

Kierowcy mogą skorzystać z systemów oferowanych do tej pory w Leonie i Atece. Są to m.in.: system kontroli odstępu Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania, aktywny tempomat, system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania samochodu KESSY, czy też czujniki parkowania z przodu i z tyłu. Nowością jest kamera cofania o wysokiej rozdzielczości, z której obraz wyświetla się na 8-calowym, dotykowym ekranie systemu multimedialnego.

Nowy Seat Ibiza będzie występował w czterech wersjach wyposażenia – od Reference przez Style, a na FR i Xcellence kończąc.

2017 Seat Ibiza Xcellence

2017 Seat Ibiza FR

Źródło: Seat, informacja mototarget.pl