Mimo, że premiera dopiero na targach IAA we Frankfurcie, a w Polsce odbył się przedpremierowy pokaz nowej generacji Opla Astry.

Nowa generacja wprowadza powiem świeżości wyglądzie, lecz nadal jet bardzo podobna do poprzednika. Przestylizowano przedni zderzak, który teraz nawiązuje do koncepcyjnego modelu Monza, a półkolisty grill złączono z lampami. Oprócz tego uwydatniono linie samochodu, z tyłu znajdziemy lampy w technologii LED, a za tylnymi drzwiami zastosowano ciemny łącznik linii szyb z klapą bagażnika.

Z ciekawostek znajdziemy na pokładzie osobistego opiekuna kierowcy Opel OnStar, inteligentne matrycowe reflektory LED IntelliLux, system rozpoznawania znaków drogowych, układ ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu z układem utrzymania pasa ruchu, a także wskaźnik odległości od poprzedzającego samochodu i układ ostrzegania przed kolizją z systemem automatycznego hamowania przy niskich prędkościach. Dodatkowo model jest lżejszy od 120 do 200 kilogramów w zależności od wersji wyposażenia i silnika.

W Polsce ceny będą zaczynać się od 59 900 zł. Publiczna premiera samochodu odbędzie się w połowie września podczas salonu samochodowego we Frankfurcie.