Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia przedstawiające Volkswagena California XXL, który oficjalnie zadebiutuje pod koniec miesiąca.

Na początku roku pisaliśmy o sporym sukcesie Volkswagena Californii który bije swoje rekordy popularności. Jak widać dobre wyniki sprzedaży skłoniły inżynierów Volkswagena do stworzenia kolejnej wersji tego auta, a mianowicie edycji XXL, która oficjalnie zaprezentowana zostanie światu podczas imprezy Caravan Salon Düsseldorf rozpoczynającej się pod koniec miesiąca. Pomimo tego, pierwsze grafiki przedstawiające samochód trafiły już do internetu.

Już na pierwszy rzut oka widać, że wersja XXL, jak sama nazwa wskazuje, znacznie przewyższa podstawowy model pod względem gabarytów. Samochód został wydłużony i przede wszystkim bardzo podwyższony. Co ciekawe, dach został zaprojektowany tak, aby jego aerodynamiczność nie odbiegała znacznie od mniejszego pierwowzoru.

Największe zmiany jednak dosięgnęły wnętrza pojazdu. Centralna kabina jest na tyle duża, że spokojnie mieści się tam 2-metrowe łóżko. Przednie fotele mają możliwość obrotu o 180 stopni, dzięki czemu można korzystać z nich podczas rodzinnego objazdu przy stole. W środku znalazła się także przesuwana ławka dla całej rodziny oraz całkowicie wyposażona kuchnia zawierająca kuchenkę z dwoma palnikami, zlew, lodówkę oraz sporo miejsca do przygotowywania posiłków. Oprócz tego, korzystać możemy także ze specjalnie zaprojektowanego prysznica, toalety i umywalki w jednym.

Wyekwipowanie auta robi naprawdę spore wrażenie, jednak czy pozwoli to wersji XXL prześcignąć w sprzedaży podstawowego Volkswagena Californię, przekonamy się najpewniej dopiero w przyszłym roku. Jak na razie nie mamy nawet żadnej informacji kiedy pojazd trafi do produkcji, bardziej konkretne nowiny przedstawione zostaną pod koniec tego miesiąca.

VW California XXL Koncept