Podczas tegorocznego salonu samochodowego we Frankfurcie debiutuje najnowsza generacja sportowego Renault Megane RS.

Po wielu zdjęciach szpiegowskich i przeciekach, nareszcie doczekaliśmy się nowego najmocniejszego samochodu w gamie Renault. 220-konne Clio RS Trophy ustępuje w ofercie najnowszej generacji Megane RS.

Auto otrzymało całkowicie nową jednostkę napędową z turbodoładowaniem. Mowa o 1,8-litrowym silniku znany z Alpine A110. Generuje on 280 KM, a moc może być przekazywana zarówno poprzez 6-biegową skrzynię manualną, jak i przekładnię automatyczną EDC. Napędzana jest wyłącznie przednia oś, lecz auto debiutuje wraz z systemem 4 kół skrętnych, jako jedyny samochód w tym segmencie.

Dokładne osiągi nie zostały podane – to nastąpi najpewniej pod koniec roku. Wiadomo jednak, że Renault przygotowuje mocniejszy wariant Trophy. Podobnie jak w Clio RS, wyróżniać on będzie się nieco zmienionym wyglądem, silnikiem mocniejszym o 20 KM (teraz 300 KM), hamulcami Brembo oraz tytanowym układem wydechowym od firmy Akrapovic. Jego debiut planowany jest na koniec przyszłego roku, więc zobaczymy go najpewniej podczas przyszłorocznych targów w Paryżu.

Nowe Renault Megane RS będzie dostępne wyłącznie jako 5-drzwiowy hatchback. Na pokładzie znajdziemy najnowszą wersję systemu Multi-Sense, który pozwala dostosować jednostkę napędową, skrzynię biegów, układ kierowniczy oraz zawieszenie do danej sytuacji. Do wyboru będą tryby Comfort, Normal, Sport, Race oraz Pro. Do wyboru są dwa rodzaje zawieszenia w zależności od preferencji kupującego – Cup oraz Sport.

Nowy najmocniejszy samochód od Renault zadebiutuje na rynku na początku 2018 roku. Oficjalny cennik nie został jeszcze ujawniony.

2018 Renault Megane RS