Na torze Nürburgring udało się sfotografować ciekawy prototyp Volkswagena Golfa R z układem wydechowym od Audi RS3. Nadchodzi R420?

W połowie 2014 roku Volkswagen zaprezentował wyjątkowy samochód koncepcyjny na bazie Golf R. Podczas targów w Pekinie zadebiutowała jego 400-konna wersja wykorzystująca 2-litrowy silnik TSI oraz posiadająca znacznie bardziej agresywne nadwozie.

Rok po jego debiucie zapowiedziano, że auto wejdzie do seryjnej produkcji i będzie miało aż 420 KM. Jednakże w tym samym czasie wybuchła afera Dieselgate i prace zostały zawieszone.

Wszystko wskazuje na to, że Volkswagen powrócił do starego projektu. Na torze Nürburgring sfotografowany został niedawno interesujący egzemplarz Golfa R, który wyróżnia się układem wydechowym prosto z topowego Audi RS3. Już dwa lata temu pojawiły się spekulację, że w seryjnej wersji prawdopodobnie wykorzystany zostanie 5-cylindrowy silnik od Audi.

Dla przypomnienia aktualnie Golf R posiada 310 KM, które są generowane przez 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik TSI. Układ wydechowy posiada cztery rury wydechowe umieszczone pod dwie na jeden bok, a opcjonalnie można zamówić tytanowy układ Akrapovic.

Nie wiadomo co przygotowuje Volkswagen, lecz zapowiada się ciekawe urozmaicenie oferty Golfa o jeszcze bardziej „gorącą” odmianę o znacznie większej mocy. Co to będzie, czas pokaże.

Prototypowy Volkswagen Golf R z układem wydechowym Audi RS3

Volkswagen Golf R400 Concept