Aktualnie w ofercie Skody próżno jest szukać pick-up’a. Oto wizualizacja takiego modelu na bazie najnowszego SUV-a marki – Vision E Concept.

W Europie panuje tendencja do przesiadania się do dużych samochodów, głównie o szeroko pojętym nadwoziu SUV. Taki jest też najnowszy samochód koncepcyjny czeskiej marki, czyli w pełni elektryczny Vision E, który zadebiutował w zeszłym miesiącu podczas Auto Shanghai 2017. Na jego bazie grafik kryjący się pod pseudonimem X-Tomi stworzył ciekawego pick-up’a.

Auto straciło całą tylną część robiąc miejsce na pakę. Z przodu znajduje się klasyczna podwójna kabina, gdyż druga para drzwi nadal jest na swoim miejscu, lecz zostały one nieco skrócone. Nie zabrakło święconej listy bocznej, która dodatkowo skrywa w sobie klamki.

Mimo ciekawego wyglądu i coraz większej popularności pick-up’ów w Eurpie w tym w Polsce, to auto prawdopodobnie nigdy nie powstanie w rzeczywistości. Nawet jeśli by powstało, to za bazę posłużyłby najnowszy Volkswagen Amarok, a nie koncepcyjny Vision E.

Skoda Vision E Pickup – wizualizacja

{{thumb90}}

Skoda Vision E Concept

{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}

Źródło: X-Tomi Design