Czy tak wyglądać będzie nadchodzący 4-drzwiowy Mercedes AMG GT gdy zdejmiemy z niego cały kamuflaż?

4-drzwiowy Mercedes AMG GT jest z pewnością aktualnie jednym z najciekawszych projektów jakim zajmuje się niemiecka firma. Wzbudzał on już wielokrotnie duże zainteresowanie, czy to podczas prezentacji samochodu koncepcyjnego na targach w Genevie, czy w trakcie trwania zakamuflowanych testów na torze.

Niestety jak na razie mogliśmy przyjrzeć się pojazdowi jedynie w mocnej siatce zakrywającej, nie stanęło to jednak na przeszkodzie niezawodnemu w tych sprawach portalowi OmniAuto do stworzenia grafik renderowych, które prezentują się niezwykle dobrze. Przedstawiony przez nich Mercedes ma niezwykle łagodną i zarazem opływową sylwetkę. W oczy rzucają się lampy o ładnym podłużnym kształcie oraz charakterystyczne dla marki wloty powietrza i grill. Warto zwrócić uwagę na brak słupków B oraz niesamowicie dobrze przechodzący dach w tył pojazdu.

Niestety, ale rzeczywisty 4-drzwiowy AMG GT, choć przykryty kamuflażem, nie prezentuje się w tym momencie tak dobrze jak na renderach, jednak pamiętajmy, że wszystko może jeszcze ulec zmianie.

O tym, co znajdzie się pod maską auta, pisaliśmy już w oddzielnym newsie. Przypomnijmy zatem jedynie, że najmocniejszą dostępna jednostką ma być 4,0-litrowe V8 twin-turbo, wspomagane dodatkowo przez elektryczne silniki. Pozwoli to łącznie na wygenerowanie aż 800 koni mechanicznych i rozpędzenie tym samym samochodu do setki w poniżej 3 sekundy.

O tym jak ostatecznie prezentować się będzie Mercedes-AMG GT Sedan dowiemy się nie wcześniej jak w 2018 roku. Jak na razie zadowolić musimy się grafikami renderowymi.

4-drzwiowy Mercedes AMG GT – grafiki renderowe