Ostatnio w Tajwanie ludzie mogli natknąć się na pomalowanego na żółto McLarena P1 z przyczepionym na dachu znakiem „taxi”.

McLaren P1 to hybrydowy supersamochód, który oficjalnie zaprezentowano na targach samochodowych w Paryżu w 2012 roku. Jego układ napędowy generuje łącznie 903 KM oraz 979 Nm momentu obrotowego, co z stawia go w czołówce supersamochodów. Model został wprowadzony na rynek w limitowanej liczbie 375 sztuk i wszystkie zostały już wykupione. W oficjalnej palecie kolorów, McLaren P1 występował w żółtym lakierem Volcano Yellow, co jednego z właścicieli skłoniło na postawienie go na ulicy Tajwanu ze znakiem taksówki na dachu. Trzeba przyznać, że ma on poczucie humoru.

Gdyby ten supersamochód był używany jako taksówka byłby to najszybszy samochód w tym biznesie. Do setki przyspiesza w 2,8 sekundy, natomiast prędkość maksymalna to 350 km/h (ograniczona elektronicznie). Niestety, mimo że każdy z nas chciałby z takiej taksówki korzystać, nie spełniałaby ona zbyt dobrze swojego zadania. Auto posiada miejsce jedynie dla jednego pasażera, a pojemność bagażowa jest niewielka. No i koszty przejazdu byłyby zapewne ogromne… ale czy nie byłoby warto? 😉