Auto Express przyznał flagowej hybrydzie Toyoty tytuł Green Car of the Year. W uzasadnieniu werdyktu podkreślono, że Prius czwartej generacji jest jeszcze bardziej wydajny i przyjazny dla użytkownika.

Jurorzy zauważają, że ekologiczny charakter Priusa widać już po starannie dopracowanej, aerodynamicznej sylwetce nadwozia o świeżej stylistyce z obniżonym przodem i harmonijnie poprowadzonymi liniami boków. Zastosowanie najnowocześniejszych technologii widoczne jest również w kabinie z tablicą przyrządów wyposażoną w wyświetlacz ułatwiający ekologiczną jazdę i duży ekran dotykowy.

Za jedną z największych zalet Priusa uznano łatwość użytkowania – wystarczy nacisnąć przycisk Start i ustawić lewarek biegów w pozycję Drive, a pojazd sam zadba o dobór najbardziej odpowiedniego trybu pracy jednostki napędowej. Jazda w trybie elektrycznym jest praktycznie bezgłośna, a samoczynnego uruchomienia doskonale wytłumionego silnika spalinowego można nawet nie zauważyć. Sterująca przepływem energii elektronika pozwala w pełni wykorzystać potencjał napędu.

W uzasadnieniu werdyktu zauważono też, że obniżony środek masy samochodu, precyzyjny układ kierowniczy i doskonale zestrojone zawieszenie zapewniają znakomite zachowanie auta w zakrętach, czyniąc jazdę prawdziwą przyjemnością. Doceniono też fakt, że projektanci Priusa rozmieścili elementy hybrydowego układu napędowego w dobrze przemyślany sposób, nie ograniczając przestrzeni pasażerskiej ani bagażowej.

Jako najbardziej godną zakupu autorzy wskazują wersję Toyota Prius Business Edition Plus z 15-calowymi kołami, odznaczającą się wyjątkowo niskim poziomem emisji dwutlenku węgla – 70 g/km.

Źródło: autoexpress.co.uk, informacja Mototarget.pl