W pierwszym sezonie The Grand Tour były elementy, które kochaliśmy oraz takie, które irytowały za każdym razem. Amerykanin kwalifikował się do tej drugiej grupy i począwszy od 2 sezonu nie zobaczymy go w show.

Mike Skinner i jego postać Amerykanin powstała jako zastępstwo Stiga za czasów Top Gear. Z powodów prawnych Amazon nie mógł wykorzystać tego samego motywu w swoim programie z Clarksonem, Hammondem i Mayem po ich odejściu z Top Gear. Postanowiono stworzyć przeciwieństwo.

Podczas gdy Stig był zamaskowanym kierowcą w białym kombinezonie, który nic nie mówił, Amerykanin to po prostu kierowca wyścigowy, który bardzo dużo mówi (i krytykuje), a także ma kolorowy kombinezon. Wykorzystano wszystkie znane stereotypy na temat osób ze Stanów Zjednoczonych, co w rezultacie dało postać mocno irytującą.

Oficjalny brak postaci ogłosił Mike Skinner, czyli kierowca wyścigowy, który się w tę postać wcielał.

Przypomnijmy, że The Grand Tour powraca już 8 grudnia. Aktualnie trwają nagrywania scen z publicznością w studio. Emisja odbędzie się wyłącznie na platformie internetowej Amazon Prime oraz PrimeVideo.com. Zainteresowanych zdjęciami oraz filmami z planów zdjęciowych odsyłamy do archiwalnych newsów.

The Grand Tour Sezon 2 – jakie auta zobaczymy? [SPOILER ALERT]