Walka z Uberem to nie wszystko. Szczecińscy taksówkarze podnoszą poprzeczkę i walczą z legalną firma taksówkarską Taxi Złotówa, która niskimi cenami „psuje rynek”.

Taksówkarstwo to bardzo ciężka branża – tak widzą to korporacje i wieloletni kierowcy, którzy w każdy możliwy sposób walczą z nowymi osobami, które chcą podnosić jakość usług, obniżać ceny i dbać o klienta. O walce z Uber było słychać we wszystkich mediach, a całość jedynie przełożyła się na zwiększenie popularności amerykańskiego giganta. Próbowali na każdy możliwy sposób zdelegalizować firmę, która działa całkowicie zgodnie z polskim prawem, który nie uwzględnia takich przewozów.

Podobnie było przy okazji walki z Green Cab w Łodzi. Firma znalazła lukę prawną pozwalającą znacząco obniżyć ceny usług. Kierowcy nie mają wymogu posiadania licencji na przewóz osób, a firma wykupuje licencję grupową w znacznie niższej cenie i dalej kierowcy nie są weryfikowani.

Teraz pokaz idiotyzmu i zacofania pokazali taksówkarze działający na terenie Szczecina, a celem stało się Taxi Złotówa – prywatna firma posiadająca jedno auto, licencję, kasę fiskalną i spełniająca wszystkie inne wymogi, czyli działająca w pełni legalnie. Problemem dla korporacji i zacofanych firm okazał się bardzo niski cennik usług. Stawka początkowa wynosi tylko 1 zł, cena za 1 km to tylko 2,40 zł lub 3,60 zł odpowiednio dla strefy 1 i 2.

Atak w Social Media

Pierwszy atak rozpoczął się w social media i miał na celu pogorszenie ogólnej oceny, co miało zniechęcić klientów. Krótko po uruchomieniu oficjalnego fanpage Taxi Złotówa w serwisie Facebook, został on zaatakowany przez kilkadziesiąt osób. Pojawiło się ok. 80 negatywnych ocen od osób, które nigdy nie korzystały z usług.

Już za samej treści „recenzji” można się łatwo domyślić, że to osoby od konkurencji. „Zaniża i tak już niskie stawki” – czytamy w pierwszej opinii, „Jaka opłata początkowa taka ocena” – napisał kolejny „recenzent”.

Jak się okazuje niektóre osoby mają swoje profile ogólnodostępne dla wszystkich użytkowników w serwisie facebook i można na nich wyczytać dane o pracy – „Taksówkarz w Mario Taxi” czy „Były kierowca w Taxi Prawobrzeże”. Na jednym z prywatnych profili można nawet zobaczyć zdjęcia taksówki Ford Focus z numerem bocznym 789.

Sytuacja została nagłośniona w serwisie Wykop.pl, co przełożyło się na bardzo pozytywny odzew ludzi z całej Polski. Fanpage uzyskał w przeciągu dwóch dni ponad 2000 pozytywnych ocen, a Taxi Złotówa nie mógł narzekać na brak klientów. Wiele osób ustawiało się w kolejcę i czekało nawet godzinę na przyjazd taksówki. Wielu tylko po to aby zrobić pamiątkowe zdjęcie czy zachować paragon.

3 września – uszkodzony samochód

Niestety taksówkarze myślą, że są bezkarni. W nocy z 2 na 3 września uszkodzony został prywatny samochód właściciela firmy. Auto wykorzystywane do przewozów zostało wymalowane niczym kamienica w Łodzi oraz przebite zostały wszystkie cztery koła. Na Skodzie Superb z 2010 roku pojawiły się niecenzuralne słowa, które dodatkowo napisane są z błędami ortograficznymi.

Uszkodzony samochód skutecznie uniemożliwił prowadzenie działalności, a także utrudnił codzienne poruszanie się w celach prywatnych. Na ten moment Taxi Złotówa oficjalnie zawiesiła działalność.

Aktualnie auto zostało przetransportowane na postój taksówek pod Dworzec Główny PKP w Szczecinie, gdzie o godzinie 16:00 ma się rozpocząć konferencja prasowa. Jeśli pojawi się transmisja na żywo, udostępnimy ją na naszym fanpage.