Publié par Top Gear BBC America sur dimanche 27 décembre 2015

Po opuszczeniu przez Clarksona szeregów Top Gear, Richard Hammond i James May postawili zerwać przedterminowo swoje kontrakty, w tym May nadal pozostał pracownikiem i nadal prowadził swoje inne programy. Trio przez wiele miesięcy poszukiwało nowego pracodawcy, a ostatecznie padło na amerykańskiego giganta – firmę Amazon. Wraz z nim tworzą program The Grand Tour, którego emisja jest w platformie Amazon Prime Video.

Top Gear nie zakończył swojego żywotu i powrócił rok później wraz z nowymi prezentatami i całkowicie nową formułą. Zamiast trójki prowadzących była dwójka głównych prezenterów oraz aż 4 dodatkowych nie licząc Stiga. Pojawiło się całkowicie nowe studio, a gwiazdy nie ścigały się teraz wyłącznie na asfalcie, gdyż tor został rozbudowany o piaszczystą sekcję rallycross.

Głównym prezenterem został Chris Evans, a numerem dwa został Matt LeBlanc, znany amerykański aktor. Jego największa rola to Joey w serialu Przyjaciele emitowanym w latach 1994-2004. Oprócz nich oglądać mogliśmy Sabine Schmitz, Chrisa Harrisa, Rory’egi Reida i Eddiego Jordana. 23 sezon wyemitowany został w maju 2016 roku i miał jedynie 6 odcinków. Okazał się komercyjną klapą i był najgorzej oglądanym sezonem w całej historii programu.

Czytaj dalej na stronie 3 >>