Nowa wersja niezwykle futurystycznego BMW i8 o przydomku Spyder została właśnie przyłapana przez szpiegów motoryzacyjnych na drogowych testach w Niemczech.

Idea zbudowania BMW i8 Spydera powstała już w 2012 roku wraz z przedstawieniem światu jego oficjalnego konceptu. Rok później oficjalnego debiutu doczekała się wersja coupe tego pojazdu, na którą część z was na pewno już zwróciła uwagę podczas poruszania się na drogach, ze względu na niesamowita sylwetkę i wygląd tego auta. Jak się teraz okazuje, wersja cabrio niestety, trafi do sprzedaży najpewniej dopiero w przyszłym roku i jak na razie pozostaje nam tylko obejrzeć jej najnowsze zdjęcia szpiegowskie.

Pomimo, że samochód został całkowicie zakamuflowany, to możemy zobaczyć już teraz kilka zmian jakie wprowadzone zostaną do nowej wersji BMW i8. Pierwsze co rzuca się w oczy to przede wszystkim, jak przystało na wersję cabrio – ruchomy dach, tutaj wykonany ze zwykłego i lekkiego płótna. Oczywiście nie wyklucza to, że auto w produkcyjnej wersji, dostępne będzie także z twardym dachem, najpewniej wykonanym z włókna węglowego. Zmiany dosięgły także tyłu pojazdu, który teraz dodatkowo spełniać będzie funkcję schowka dla złożonego dachu. Wygląda przez to, cóż – jeszcze bardziej futurystycznie, głównie ze względu na dwa skrzydła biegnące po jego bokach. Oprócz tego znajdziemy najpewniej inne poprawki, jednak te jak na razie doskonale zakrywane są przez zastosowany wzór maskujący.

Co prawda na zdjęciach nie możemy przyjrzeć się wnętrzu auta, jednak możemy przypuszczać, że zmiany zostaną wprowadzone także tam. Najpewniej będą to odświeżone materiały i wykończenia tapicerki jak i deski rozdzielczej. Samochód otrzyma także najnowszy system informacyjny marki oraz kilka świeżych programów wspomagających kierowcę.

Pod maską auta umieszczona zostanie najprawdopodobniej ta sama jednostka napędowa co w nadchodzącym i8 Coupe po faceliftingu. Oznacza to niewielki wzrost mocy z aktualnych 362 koni mechanicznych do 372 lub 380. Oprócz tego zastosowany zostanie powiększony zestaw baterii który pozwoli na dłuższe podróże bez konieczności zajeżdżania na stację ładowań.

Sprzedaż BMW i8 Spider rozpocznie się w przyszłym roku, na cennik oraz potwierdzenie informacji przyjdzie nam poczekać do końca roku, kiedy to pojazd trafi do produkcji.

2018 BMW i8 Spyder – zdjęcia szpiegowskie

{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}

Źródło: Motor1, Carscoops