Klienci zamówili w marcu 47 000 sztuk Fiesty, co oznacza wzrost o 12% w stosunku do roku ubiegłego i zbliżyło model do wyprzedzenia Volkswagena Golfa, jako najlepiej sprzedającego się samochodu osobowego w regionie.

Prawie 70 procent sprzedaży Fiesty w marcu to modele o wysokich specyfikacjach, w tym 17 procent w najwyższej serii Titanium. Sprzedaż Fiesty znacznie przyczyniła się do boomu rejestracyjnego w Europie, który w marcu odnotował rekordową sprzedaż 1,93 milionów aut. To wzrost o 10,8% w stosunku do roku ubiegłego. Europa wyprzedziła tym samym Stany Zjednoczone, stając się drugim na świecie największym regionem rejestracji nowych samochodów.

Ford w marcu sprzedał w Europie 199.900 samochodów (wzrost o 14 procent w stosunku do roku ubiegłego), w tym 156 200 samochodów osobowych (o 16 procent więcej niż w roku ubiegłym). To sprawia, że ​​Ford jest drugą najlepiej sprzedającą się marką pojazdów w Europie, z całkowitym udziałem w rynku pojazdów wynoszącym 9,2 procenta.

„Fiesta ponownie była naszym najlepiej sprzedającym się pojazdem w marcu, co stanowiło 12 procent całkowitej sprzedaży samochodów Forda. Klienci są zarówno zainteresowani charakterystycznym stylem Fiesty, jak i mocnymi, ale oszczędnymi i wydajnymi silnikami. Niebagatelne znaczenie ma przyjemność z jazdy. Marzec był niezaprzeczalnym miesiącem dla Forda w Europie, a sprzedaż wzrosła najmocniej w całej historii”– powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu Ford of Europe.

Spośród pięciu największych rynków sprzedaży samochodów w Europie – w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i Hiszpanii – Hiszpania odnotowała największy wzrost sprzedaży Fiesty. Tam sprzedaż wzrosła w marcu o 97 procent w ujęciu rocznym. We Włoszech sprzedaż Fiesta wzrosła o 21 procent, a w Niemczech o 18 procent w stosunku do roku ubiegłego. Wielka Brytania – gdzie Fiesta jest najlepiej sprzedającym się modelem – przyniosła wzrost sprzedaży o 8% w ujęciu rok do roku, również Węgry, Czechy, Dania, Rumunia, Szwajcaria i Holandia odnotowały znaczny wzrost rejestracji Fiesty.

Ford Fiesta 2017

{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}

Źródło: Ford, informacja Mototarget.pl