Jeżeli marzyliście kiedyś o posiadaniu najnowszych modeli Ferrari i to koniecznie w kolorze różowym, to mamy dla was smutną wiadomość – firma całkowicie wycofuje ten lakier ze swojej oferty ze względu na niszczenie wizerunku marki.

Przez ostatnie lata nabywcy superdrogich sportowych samochodów jak i limuzyn mieli praktycznie nieograniczone możliwości w personalizowaniu swoich przyszłych pojazdów pod praktycznie każdym względem, wliczając w to nawet najdziwniejsze zachcianki. Jak się teraz okazuje, ma nastąpić w tym niedługo mała zmiana.

Co raczej nikogo nie zaskakuje – jedna trzecia kupowanych modeli Ferrari malowana jest na “tradycyjny” czerwony kolor. Oprócz niego królują także srebrny, czarny i biały, jednak nie patrząc na to, włoska marka zdecydowała się wykluczyć ze swojej oferty różowy lakier, dlaczego? Odpowiedzi udzielił na to dyrektor wykonawczy Ferrari w Australazji – Herbert Appleroth.

“Żeby być szczerym, całkowicie nie pasuje to do naszego etosu. To zasada marki, nie dla różowego, nie dla Ferrari z Pokemonami. Jest wiele kolorów które nie pasują do DNA naszych aut, tak samo jak wiele sprawdza się wyśmienicie, jednak niektóre po prostu pasują do zupełnie innych firm.” – powiedział

Program Ferrari’s Tailor Made pozwala klientom marki na zamawianie całkowicie spersonalizowanych zamówień, jednak w porównaniu do konkurencyjnego McLarena czy Porsche, kupujący rzadko wymagają niecodziennych opcji.

Ruch Ferrari jest dość zastanawiający, gdyż żyjemy w erze oklejania samochód folią. Brak różowego lakieru w ofercie producenta podczas zakupu w żaden sposób nie wpłynie na ostateczny kolor auta jeśli ktoś bardzo będzie chciał mieć różowe Ferrari.

Źródło: Carscoops, Autogespot 

PODZIEL SIĘ