Jeszcze wczoraj jakiś szczęśliwiec mógłby nabyć McLaren 650S Spider za połowę ceny dzięki pewnej licytacji na Florydzie. Jednakże w tej cenie dostałby dosłownie…. połowę samochodu.

Samochody McLarena to dla ogromnej rzeszy fanów motoryzacji obiekty wielu westchnień i marzeń. Na wczorajszej aukcji w Miami można było zakupić McLarena 650S Spider z 2015 roku, który napędzany jest 3,8-litrowym silnikiem V8 o mocy 650 KM. Licytowany egzemplarz pomalowany był w niesamowicie jaskrawy, a tym samy rzucającym się w oczy zielony kolor Mantis Green.

Kwota licytacji zaczynała się od 110 tysięcy dolarów, czyli ok. połowę tego ile przyszłoby normalnie zapłacić podczas zakupu tego modelu na rynku wtórnym. Jednak ten konkretny egzemplarz to w pewnym sensie jedynie połowa samochodu. Poprzedni właściciel musiał przejść przez naprawdę potężny wypadek, ponieważ przód McLarena przestał całkowicie istnieć. Przedni zderzak, maska czy reflektory pozostały tylko wspomnieniem. Oprócz tego zauważyć można także kilka innych, mniejszych uszkodzeń i zadrapań rozmieszczonych dalej na karoserii. Wnętrze pozostało praktycznie nienaruszone, jednak potrzebna będzie wymiana wszystkich poduszek powietrznych oraz przedniej szyby.

Auto znajduje się obecnie w Miami i dalej czeka na swojego nowego właściciela, ponieważ nikt nie skusił się na jego kupno podczas ostatniej aukcji. W sumie nic dziwnego skoro w tej cenie możemy nabyć wiele ciekawych samochodów, które nie posiadają uszkodzeń. Jeżeli jednak ktoś w końcu zdecyduje się przygarnąć pokrzywdzone auto, życzymy powodzenia w naprawach i lepszego traktowania tego cuda niż poprzedni właściciel.

2015 McLaren 650S Spider – zdjęcia z aukcji

Źródło: Carscoops