Tegoroczna impreza Auto Shanghai przebiega przede wszystkim pod znakiem sporej ilości samochodów koncepcyjnych. Wśród wielu marek prezentujących swoje futurystyczne samochody nie mogło zabraknąć Mercedesa.

Chodź to tylko auto koncepcyjne, Mercedes Concept A Sedan prezentuje jaką drogą zamierzają podążać projektanci marki w tworzeniu nadchodzących samochodów firmy. Auto już na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie inaczej niż dotychczasowe modele A, B oraz CLS klasy, widać tutaj ostrożne, ale zarazem atrakcyjne podejście do segmentu luksusowych aut kompaktowych.

Największym zmianom uległ przód, chodź grill z centralnie umieszczonym znaczkiem zachował swój kształt i wielkość, to frontowy zderzak jest widocznie dominowany przez bardzo szeroką wlot powietrza ciągnący się przez całą jego długość, zakończony łagodnymi pogrubieniami. Uwagę zwracają także światła, w środku których umieszczone zostały elementy przypominające pajęczynę, które zostały pokryte farbą UV, przez co gdy zostają wystawione na słońce, zaczynają świecić na fioletowo. Tył niestety nie prezentuje już się tak atrakcyjnie, zderzak wydaje się być bardzo wypukły, a światła otrzymały niezbyt oryginalny kształt, brakuje tutaj także wyrazistego elementu, który odróżniałby samochód na tle innych.

Mercedes niestety nie wspomniał nic o silnikach, które mogłyby zasilać Concept A Sedan, gdyby rzeczywiście trafił do masowej produkcji, najbardziej prawdopodobna wydaje się być jednak jednostka znana z aktualnej klasy CLA – turbodoładowany silnik o objętości 2 litrów z czterema cylindrami generujący moc 208 koni dla przednich bądź wszystkich kół. W grę wchodzi także wersja AMG o mocy już 375 koni mechanicznych.

Auto, jeżeli trafi do masowej produkcji w takiej formie, wjedzie na nasze drogi najprawdopodobniej w drugiej połowie 2018 roku.

Mercedes Concept A Sedan

Źródło: Carscoops, Motor1

PODZIEL SIĘ