Według najnowszych plotek nadchodzący Mercedes klasy SL ma otrzymać o wiele bardziej sportowy charakter, a dodatkowo w środku najprawdopodobniej znajdziemy dodatkową parę foteli.

Poprzez wypuszczenie na rynek nowych modeli Mercedesa AMG GT Roadstera czy S-klasy Cabrio, linia SL nieco straciła na swoim blasku, aby przyciągnąć z powrotem sporą rzeszę klientów tej klasy, firma zamierza nadać nachodzącemu członkowi rodziny o wiele mocniejszy sportowy charakter niż dotychczas.

Dyrektor Generalny AMG – Tobias Moers całkiem niedawno w wywiadzie powiedział że można to osiągnąć poprzez zastosowanie systemu siedzeń 2+2, co pozwoliłoby na dodanie sporej ilości miejsca w środku i pozwoliło klasie SL na wybicie się jako auto posiadające więcej miejsca wewnątrz względem innych model. Warto zaznaczyć, że aby znacząco odchudzić samochód, marka najpewniej zamierza wykorzystać w nim składany dach z płótna, a nie jak dotychczas z metalu, co tym bardziej rzutowałoby na reorganizację przestrzeni i pozwoliło na domniemany ruch przerzucenia klasy SL na platformę znaną z Mercedesów-AMG GT.

Auto zasilane będzie zapewne 6-cylindrową jednostką o pojemności 3 litrów wytwarzającą moc 365 albo 435 koni mechanicznych. Jeżeli jest to dla was za mało, waszą uwagę zwrócą może silniki w wariantach 4-litrowego twin-turbo V8 o mocy 455 koni mechanicznych albo 6-litrowego biturbo V12 znanego z Mercedesa SL63 AMG o mocy 603 lub 621 koni mechanicznych. Wybór jest naprawdę szeroki.

Niestety, ale najpewniej szybko nie dowiemy się co wyjdzie z planów Mercedesa, ponieważ nowe dziecko z rodziny SL trafi do sprzedaży nie wcześniej niż w 2018 roku.

2019 Mercedes SL – wizualizacja

{{thumb90}}

Źródło: Carscoops, Motor1

PODZIEL SIĘ