Lamborghini pracuje nad odświeżoną wersją Aventadora. Wszystko wskazuje, że oprócz odświeżonego wyglądu i większej mocy pojawi się sufiks “S” w nazwie.

Lamborghini Avantador jest na rynku już 5 lat. Jego wygląd wciąż jest świeży i niesamowicie przykuwa wzrok, lecz szefostwo marki przygotowuje odświeżoną wersję aby auto nadal królowało na rynku supersamochodów. Oficjalna premiera modelu jest zapowiedziana na przyszłe targi motoryzacyjne w Genewie, które odbędą się tradycyjnie w marcu.

Odświeżona wersja będzie wyróżniać się minimalnie zmienionym wyglądem. Na zdjęciach szpiegowskich możemy dostrzec, że auto ma zmodyfikowaną aerodynamikę oraz posiada elementy z topowej odmiany Superveloce. Ma to wpłynąć w głównej mierze na lepsze prowadzenie pojazdu w zakrętach. Dodatkowo z tyłu przeprojektowany zostanie układ wydechowy, poprawiony dyfuzor oraz pojawią się większe atrapy chłodnic, aby zwiększyć wydajność chłodzenia 6,5-litrowego V12.

Silnik zostanie nieco zmodyfikowany i zamiast 700 KM będzie generował 720 KM, podobnie jak w wersji Anniversario LP 720-4, która powstała w 2013 roku z okazji 50. rocznicy firmy. Auto było wtedy limitowane do wyłącznie 100 egzemplarzy.

Największą zmianą ma być zmodyfikowana nazwa. Niedawno w urzędzie patentowym zarejestrowano nazwę “Aventador S” i to najpewniej tak będzie nazwywała się odświeżona wersja topowego modelu włoskiego producenta. Podoba sytuacja miała miejsce w przeszłości w przypadku modeli Miura S i Countach S.

2018 Lamborghini Aventador – zdjęcia szpiegowskie

Źródło: European Union Intellectual Property Office, AutoGuide.com, Motor1

PODZIEL SIĘ