W ostatnim wywiadzie przeprowadzonym dla portalu Car and Driver, szef linii GT w Porsche powiedział, że w najbliższym czasie nie ma żadnych szans na wypuszczenie na rynek usportowionych wersji Macana czy Cayenne.

Według najnowszych słów Andreasa Preuningera – przewodniczącego linii GT w Porsche, w najbliższym czasie nie powinniśmy spodziewać się ujrzeć jakiegokolwiek modelu Macan oraz Cayenne przyozdobionego przydomkiem GT. Tłumacząc swoją decyzję uznał, że według niego wersje GT zarezerwowane są tylko dla samochodów postrzeganych jako wyścigówki na drogach – czyli m.in Porsche 911 GT3 czy GT2 i ma to duże znaczenie dla potencjalnych klientów zainteresowanych kupnem dokładnie tych pojazdów. Możemy przez to wywnioskować, że wzmacniane Porsche 911 postrzegane jest przez markę jako ich produkt ekskluzywny. Co w takim razie ze sporo większymi i cięższymi SUV’ami, które nie mogą spełniać roli aut wyścigowych?

Słuchając dalej słów Andreasa usłyszeliśmy, że gdyby któryś z SUV’ów trafił na rajd Dakar, firma z pewnością mocno rozwinęłaby auto tak, aby zdolne było do radzenia sobie w warunkach jakie panują na wyścigu. Byłaby to wtedy dobra podstawa do zaaplikowania sportowych zmian do zwykłych, miejskich edycji, jednak jak na razie i ta droga rozwoju wydaje się być bardzo odległa.

Zobacz też: Porsche Macan 2.0 Turbo – doznania na żądanie

Tak więc, jeżeli marzyło wam się kiedyś duże auto od Porsche w usportowionej wersji, to jak na razie musicie zadowolić się modelem Cayenne Turbo S generującym moc 570 koni mechanicznych, Panamerą z 671-konnym silnikiem czy Macanem Turbo w specjalnej odsłonie z 3,6-litrową jednostka biturbo V6 z 440 koniami mechanicznymi.

Porsche Macan Turbo

{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}
{{thumb90}}

Źródło: Carscoops, Motor1