Czy pięciometrowa luksusowa limuzyna może być autem sportowym? Być może Lexus niedługo udowodni, że jest to możliwe.

Z Japonii docierają bardzo pozytywne wieści na temat nowej generacji Lexusa LS. Japoński portal newsowy Spider7.com donosi, że już w 2018 roku ma się pojawić na rynku sensacyjny sportowy LS F. Pod maskę japońskiej limuzyny wcielającej się w rolę wyścigowego coupe trafi benzynowy V8 twin-turbo, napędzający koła z mocą 611 KM.

Spider7.com sugeruje także, że następna generacja LS otrzyma nowy 3-litrowy silnik, nie wiadomo jednak czy miałby to być motor 4-cylintrowy czy V6. Te doniesienia są spójne z niedawną informacją, że Lexus zastrzegł w Europie, Stanach Zjednoczonych i Australii nazwy NX 300 i GS 300. To wskazuje, że marka planuje rozszerzyć ofertę silników o nową 3-litrową jednostkę.

Obecnie na polskim rynku dostępny jest Lexus LS w wersji 600h oraz dłuższej o 20 cm 600h L – flagowa limuzyna japońskiej marki premium, wyposażona w potężny napęd hybrydowy. Auto uzyskuje moc 445 KM w wyniku współpracy 5-litrowego silnika V8 i silnika elektrycznego o momencie obrotowym 300 Nm, dostępnym w pełnym zakresie od chwili ruszenia. Samochód o długości ponad 5 metrów przyspiesza do 100 km/h w jedyne 6,1 s. Do doskonałych osiągów przyczynia się opływowa sylwetka o współczynniku oporu powietrza Cx wynoszącym tylko 0.27.

Źródło: lexusenthusiast, informacja mototarget.pl

PODZIEL SIĘ