Elon Musk zaprezentował swoją wizję skolonizowania Marsa, a załączone video pokazuje jak tego dokona.

Elon Musk to postać znana w branży motoryzacyjnej jako dyrektor i główny inżynier Tesla Motors. Jednakże jest on dyrektorem i założycielem wielu innych wiodących firm i jedna z nich SpaceX, właśnie zaprezentowała pierwszy na świecie projekt międzyplanetarnego systemu transportu, który ma zostać w przyszłości zastosowany w misji na Marsa.

Nowe video (dostępne poniżej) pokazuje wizję Elona Muska, która już niedługo może stać się rzeczywistością. Całość opiera się o olbrzymiej rakiecie nośnej o nazwie wewnętrznej LC-39A. Wyposażona ma zostać w 42 silniki Raptor, które mogą być napędzane naftą, wodorem lub metanem. Rakieta ma generować silę ciągu na poziomie 130 317 000 kilogramów i rozpędzać się nawet do 9229 km/h.

Loty początkowo zajmą 3 miesiące w jedną stronę. Docelowo ten czas ma zostać skrócony do zaledwie 30 dni.

Testy rakiety mają się rozpocząć w 2018 roku. Elon Musk przewiduje, że pierwsze loty na Marsa ruszą około 2023 roku. Na ten moment SpaceX zakłada, że koszt przelotu na osobę będzie wynosił poniżej 150 tysięcy dolarów.

Do stworzenia wizualizacji oraz materiału video wykorzystane zostały faktyczne projekty CAD. Podczas konferencji Musk podkreślił, że ostateczne wersje będą niemalże identyczne.

Źródło: SpaceX, florydziak, Motor1

PODZIEL SIĘ