Polski oddział Subaru wprowadził do swojej ofety odświeżoną wersję modelu Levorg. Będzie on dostępny w tych samych cenach, lecz doposażony dodatkowo w system wspomagający kierowcę – EyeSight.

Z zewnątrz odświeżony Levorg prezentuje się dokładnie tak samo jak jego poprzedni rok modelowy. Wersja oznaczona jako rok modelowy 2017 została doposażona o trzecią generację systemu EyeSight, które nazywane jest przez Subaru jako “cyfrowa druga para oczu”. System ten na podstawie trójwymiarowego obrazu czuwa nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów. jego najnowsza odsłona została doposażona zupełnie nową funkcję: asystenta utrzymania pasa ruchu (Lane Keep Assist).

W sierpniu 2016 zalety rozwiązania i jego niezawodność docenili eksperci z niemieckiego automobilklubu ADAC. Poddany analizie EyeSight, na tle pięciu innych testowanych systemów bezpieczeństwa prewencyjnego okazał się najlepszy, a dodatkowo jako jedyny system, EyeSight zareagował poprawnie na manekina imitującego pieszego w ciemnych ubraniach, w nocy bez świateł ulicznych – co testerzy z ADAC określili jako rozwiązanie „lepsze niż ludzkie oczy”.

System EyeSight jest oferowany przez Subaru także w Outbacku. Na razie nie wiadomo kiedy trzecia generacja tego systemu zadebiutuje w tymże modelu.

PODZIEL SIĘ