Logitech G610 to gamingowa klawiatura od Logitecha charakteryzująca się przede wszystkim bardzo oszczędnym designem, dużą wagą oraz głośnymi klawiszami. Brzmi niezachęcająco? – Wystarczy, że spędzicie z nią tydzień, a przekonacie się jaka jest fenomenalna.

Wśród asortymentu szwajcarskiego Logitecha znajdziemy kilka klawiatur stworzonych z myślą o gamingowym świecie, wyróżniających się przede wszystkim wielokolorowym podświetleniem oraz niecodziennymi kształtami obudowy. Jeżeli jednak nie lubicie takich klimatów, to z pewnością szybko zauważycie jedyną klawiaturę nie spełniającą wizualnych standardów tej rodziny – mianowicie skromnie wyglądającego na pierwszy rzut oka Logitecha G610, którego przez ostatnie trzy tygodnie miałem okazję testować, i szczerze mówiąc, już teraz mogę powiedzieć, że były to naprawdę dobre tygodnie.

Sprzęt dotarł do mnie w podwójnym, kartonowym opakowaniu oznaczonym typowymi dla tego producenta kolorami – czarnym i niebieskim. Na zewnątrz znajduje się oczywiście wizerunek urządzenia, z tyłu krótki opis oraz grafika przedstawiająca rzeczywiste wymiary klawiatury, co może być dosyć przydatne podczas zakupu w stacjonarnym sklepie. W środku znajdziemy gruby karton, w którym został umieszczony sprzęt oraz jego podstawową instrukcję w formie książeczki. Wszystko razem prezentuje się schludnie i estetycznie, co pokazuje, że mamy styczność z urządzeniem z wyższej półki.

Od razu po rozpakowaniu możemy stwierdzić, że obudowa została wykonana naprawdę solidnie. Pod spodem znajdziemy pięć gumowych pól utrzymujących klawiaturę na określonej pozycji, które spisują się naprawdę świetnie – aby przesunąć sprzęt musimy wywrzeć na nim naprawdę spory nacisk. Wbudowane stopki mają aż dwa warianty ustawienia, co umożliwia nachylenie klawiatury pod kątem 4 lub 8 stopni, co także jest dużym plusem, ponieważ łatwo możemy zmienić nachylenie na takie, które najbardziej nam odpowiada. Górna część obudowy posiada matową powierzchnię, przez co jest odporna na odciski palców. Boki za to zostały wykończone (niestety) błyszczącym materiałem, przez co są wrażliwe na wszelkie zabrudzenia i zarysowania.

imag2363

Sprzęt, tak jak już wcześniej wspomniałem, został wykonany naprawdę solidnie. Przy normalnym codziennym, czy gamingowym użytkowaniu nie słyszymy żadnych trzeszczeń czy skrzypnięć, nie występują także przy lekkim naciskaniu na obudowę klawiatury. Dopiero przy bardzo mocnych ucisku, wginającym urządzenie w biurko, stają się one słyszalne.

Logitech G610 jest klawiaturą o wymiarach 4435 x 153 x 34 (mm), dzięki czemu nie należy do największych i zachowuje swój schludny oraz prosty charakter. Warto zwrócić także uwagę na bardzo dużą głębokość sprzętu, przez co wydaje się być on “potężnie zbudowany”, co dodatkowo kumuluje naprawdę spora waga urządzenia – 1,2 kilograma.

Warto zwrócić tutaj jeszcze uwagę na jeden aspekt – Logitech G610 nie posiada podpórki pod nadgarstek, co dla wielu graczy może być bardzo dużym minusem. Według mnie jednak zakłócałby on tylko przyjętą stylistykę, ponieważ jego braku tak naprawdę mocno się nie odczuwa. Wygoda ponad wygląd? Musicie zdecydować już sami.

1
2
3
PODZIEL SIĘ