Choć wydawać by się mogło, że Nokia 3310 jest już „średniowiecznym” przeżytkiem, to jej najnowsza odsłona zaprezentowana podczas MWC 2017 wywołała spory szum na fińskim rynku. Czy „cegiełka” znajdzie swoich nabywców również w Polsce?

Model oznaczony szyldem 3310 pojawił się na światowym rynku już siedemnaście lat temu, lecz do dziś cieszy się opinią niezniszczalnego i niezatapialnego urządzenia. Spadki z kilku pięter czy krótka kąpiel nie potrafiły uciszyć tej małej bestii, a wszelkie uderzenia czy upadki kończyły się jedynie na minimalnych rysach. Dla porównania wytrzymałość najnowszych smartfonów często jest cechą stricte archaiczną, a każdy wypadek kończy się poważną usterką lub „zdechnięciem” urządzenia.

Co ciekawe Nokia 3310 góruje na 12 miejscu pod względem łącznej ilości sprzedanych egzemplarzy, która aktualnie wynosi 126 milionów sztuk, a dla wielu była ona wyznacznikiem jakości względem innych marek. Urządzenie z rocznika 2017 pod wieloma aspektami różni się od swojego pierwowzoru, a większość funkcji została rozbudowana lub dorzucona do urządzenia. Oczywiście czym byłaby nokia bez swojej przesławnej obudowy candybar? W ręce otrzymamy naszą kochaną cegiełkę uzbrojoną w 2 MP aparat fotograficzny oraz 32 MB pamięci na dane, co w porównaniu z najnowszymi smartfonami prezentuje się naprawdę komicznie. Głównym atutem urządzenia jest długa żywotność, którą zapewnia bateria o pojemności 1200 mAh, co umożliwia korzystanie z telefonu aż do kilku dni na jednym ładowaniu. Oczywiście – podobnie jak swój poprzednik – najnowsza odsłona Noki 3310 będzie posiadała niebotyczną wręcz wytrzymałość, a żaden chodnik czy ściana nie stanowią dla niej żadnego zagrożenia. Urządzenie już w przyszłym tygodniu trafi na europejski rynek, a będziemy mogli cieszyć się tą „nowinką techniczną” za jedyne 55 Euro.

Źródło: Nokia