Od kilkunastu tygodni możemy cieszyć się możliwością beztroskiego korzystania z licznych modyfikacji dzięki workshopowi. Czas przywdziać czerwoną gwiazdę i poprowadzić naszą potężną i inteligentną nicznym cegła armie czerwoną ku politycznym wrogą

Oczywiście nasz wąsaty towarzysz stanie na czele Związku Radzieckiego, który aż marzy o rozpaleniu swojej ideologi w sąsiednich państwach metodą rosyjską – masowym szturmem na pozycje obronne swojego „wyzwalanego” wroga. Co ciekawe nowa nacja będzie mogła dzięki specjalnej dzielnicy przyśpieszyć swój rozwój technologicznym. Naszą legendarną jednostką, jaką przyjdzie nam dowodzić jest osławiony wielką chwałą „niezawodnego” czołgu T-34, który poprowadzi nasze wojska ku całkowitemu zwycięstwu, zaś naszym głównym celem będzie wysłanie pierwszych ludzi w kosmos. Zasiądź za kierownicą sławnego „teciaka” i przygotuj listę swoich wrogów – wielką rewolucje czas zacząć!

Sid Meier’s Civilization VI jest już szóstą odsłoną kultowej gry strategicznej, gdzie staniemy na czele państwa, które poprowadzimy do świetlanej przyszłości. Swoją przygodę zaczynamy od założenia stolicy naszego powstającego imperium, zaś dalsze jego losy zależeć będą od naszej polityki i ekspansji. Możemy zarówno załatwiać miejscowe konflikty przy pomocy dyplomacji lub siłą, poprzez zajęcie wszystkich wrogich miast. Musimy pamiętać, że każdy z naszych przeciwników ma swoich sojuszników, jak i wrogów, dlatego też musimy uważać, aby nie wplątać że w ogólnokontynentalny konflikt, w którym nasze zwycięstwo będzie wątpliwe.

Źródło: Firaxis Games