Nadchodzi nowa Octavia RS i również ma dziwne światła

Kilka tygodni temu Skoda zaprezentowała wygląd odświeżonej Octavii. Teraz opublikowane zostały zdjęcia wersji RS, która również posiada kontrowersyjne przednie światła.

Kilka tygodni temu Skoda zaprezentowała wygląd odświeżonej Octavii. Teraz opublikowane zostały zdjęcia wersji RS, która również posiada kontrowersyjne przednie światła.

O wyglądzie nowej Skody Octavii można pisać dużo. Gdy popatrzymy na zdjęcia nowej wersji ciężko jest jednak napisać dobre słowa o przednich reflektorach. Wywołały one sporo komentarzy i niestety ciężko wśród nich znaleźć pochlebne opinie. Osobiście również nie jest nimi zachwycony, lecz czekam aż będę miał okazję obejrzeć samochód na żywo aby ostatecznie się o nim wypowiedzieć.

Niemniej jednak, przed oficjalną premierą, Skoda zaprezentowała sportową odmianę RS 230 w odświeżonym wdzianku. Zmiany względem bazowej wersji po liftingu są zbliżone do tych w poprzedniej wersji. Octavia otrzymała nowe zderzaki, delikatny spoiler na klapie bagażnika, podwójny układ wydechowy z chromowanymi końcówkami, przyciemnione szyby, czarne obudowy lusterek, czarną atrapę grilla oraz 19-calowe felgi.

Mimo wcześniejszych przecieków o mocniejszym, 245-konnym wariancie, pod maską nie nastąpiły zmiany i aktualnie najmocniejszą odmianą jest znana RS 230 wyposażona w 2-litrowy silnik benzynowy TSI o mocy 230 KM i napędzie wyłącznie na przednią oś. Mocniejszy wariant najprawdopodobniej zadebiutuje dopiero w przyszłym roku i będzie odpowiednikiem odświeżonego Volkswagena Golfa GTI.

Obok benzynowej wersji nadal będzie sprzedawana wersja z silnikiem diesla. Będzie ona wyposażona w jednostkę 2.0 TDI o mocy 184 KM i momencie obrotowym wynoszącym 380 Nm. Pozwala on na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w czasie 7,9 sekundy, a wskazówka prędkościomierza wychyli się maksymalnie do 232 km/h. W standardzie napęd będzie przekazywany na przednią oś, a opcjonalnie będzie dostępna wersja z napędem na wszystkie koła.

Nowa Skoda Octavia RS ma trafić do sprzedaży wiosną 2017 roku.


TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz