Limuzyna Tesla Model S 85 na sprzedaż!

Pierwsza na świecie limuzyna wykonana z Tesli Model S 85 została właśnie wystawiona na aukcję w serwisie eBay.

Pierwsza na świecie limuzyna wykonana z Tesli Model S 85 została właśnie wystawiona na aukcję w serwisie eBay.

Limuzyny to auta, którym nie można odmówić tego, że niezwykle mocno zwracają na siebie uwagę. Jeszcze bardziej rzucają się w oczy, jeśli powstały z przedłużenia jakiego charakterystycznego samochodu jak np. ta limuzyna, wykonana z Ferrari 360 Modena. Pewien Amerykanin postanowił bardzo mocno wziąć sobie to do serca i przerobił Teslę Model S 85, po czym niedawno wystawił ją na sprzedaż.

Według ogłoszenia samochód jest pierwszą na świecie limuzyną wykonaną z Tesli Model S 85. Pierwotny pojazd jak sama nazwa wskazuje bazuje na 85-kilowatowych bateriach i pochodzi z 2015 roku. Od momentu produkcji, przejechał jedynie 241 kilometrów, a wiec jest to praktycznie nowe auto. Silnik dysponuje mocą 380 koni mechanicznych oraz fabrycznym zasięgiem 407 kilometrów. W standardzie waży nieco ponad 2 tony, jednak łatwo się domyślić, że po takiej przeróbce waga pojazdu znacznie wzrosła.

Początkowo limuzyna funkcjonowała jako projekt reklamowy, jednak według właściciela nadszedł teraz czas, aby dotarła w ręce nowego kierowcy. Samochód ukończony jest w 90%, jednak za dodatkową opłatą, zostanie on wykończony zgodnie z naszymi upodobaniami. Do ogłoszenia niestety nie dodane zostały żadne zdjęcia prezentujące wnętrze Tesli. Aktualna cena wynosi ponad 80 tysięcy dolarów, jednak do zakończenia aukcji pozostały jeszcze prawie 3 dni.

Tesla Model S 85 limuzyna

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz