Już oficjalnie: nowa Toyota Supra zadebiutuje w Goodwood

Toyota Europe oficjalnie zapowiedziała, że nowa generacja Toyoty Supra pojawi się podczas Goodwood Festival of Speed 2018 już 12 lipca.

Toyota Europe oficjalnie zapowiedziała, że nowa generacja Toyoty Supra pojawi się podczas Goodwood Festival of Speed 2018 już 12 lipca.

Powrót Toyoty Supry to dla wielu jedno z największych wydarzeń w świecie motoryzacji, podobnie jak powrót silników Wankla to Mazdy oraz wyczekiwana premiera RX-9. Proces tworzenia samochodu trwa już wiele lat, a do dziś doczekaliśmy się jedynie kilkudziesięciu zdjęć szpiegowskich oraz pierwszego prototypu w wersji wyścigowej.

Wyczekiwanie prawdopodobnie nareszcie się skończy. Toyota Europe opublikowała tweeta z zapowiedzią udziału nowej Toyoty Supry w tegorocznej edycji Goodwood Festival of Speed, który rusza już 12 lipca. Wraz z informacją umieszczone zostało nowe zdjęcie zakamuflowanego egzemplarza testowego oraz hashtag #A90.

Nie jest pewne, czy zobaczymy produkcyjny samochód bez kamuflażu, lecz z pewnością będziemy mogli zobaczyć samochód w produkcyjnej formie i posłuchać jak brzmi nowy samochód sportowy Toyoty. Pod maską ma pracować turbodoładowany, 3-litrowy silnik typu R6 z BMW o mocy 340 KM i 500 Nm momentu obrotowego, co ma pozwolić na sprint od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Napęd będzie przekazywany na tylną oś, a plotki mówią, że auto ma ważyć zaledwie 1497 kg. W przyszłości ma się pojawić mocniejszy wariant sygnowany logiem GRMN.

Ostatnio pojawiły się plotki o cenie amerykańskiej wersji nowej Supry. Samochód będziemy można kupić od 63 500 dolarów, co przekłada się dziś na 229 000 zł, nie wliczając w to podatków.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz