The Grand Tour

James May, Richard Hammond sprawdzają Apollo IE wraz z Supercar Blondie

Dwójka prezenterów The Grand Tour miała wyjątkową okazję przetestować prototypowy egzemplarz kosmicznego supersamochodu Apollo IE.

Dwójka prezenterów The Grand Tour miała wyjątkową okazję przetestować prototypowy egzemplarz kosmicznego supersamochodu Apollo IE.

Apollo Intense Emotion to wyjątkowy supersamochód, który jest aktualnie w fazie powstania pierwszego prototypu. Auto wygląda kosmicznie i mimo istniejących nagrań z samochodem, wiele osób uważa, że są to jedynie komputerowe wizualizacje.

Teraz czas wszystko wyjaśnić – Apollo IE istnieje i jeździ. Pod maską kosmicznie wyglądającego supersamochodu znajduje się 6,3-litrowe V12 o mocy 780 KM oraz 758 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W połączeniu z wagą wynoszącą zaledwie 1.250 kg, pozwala to na sprint od 0 do 100 km/h w 2,7 s, a prędkość maksymalna ma wynosić 333 km/h.

Prototypy egzemplarz mieli okazję ostatnio poznać z bliska prezenterzy The Grand Tour – James May i Richard Hammond. Wszystko odbyło się w ramach nowego programu blogerki Supercar Blondie, która w 20-minutowym odcinku rozmawiała z prezenterami i zadawała pytania o Apollo IE.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz