Lego zbudowało jeżdżące Bugatti Chiron w skali 1:1

Nie stać was na prawdziwe Bugatti Chiron? Zawsze możecie zbudować swój własny model z klocków Lego.

Nie stać was na prawdziwe Bugatti Chiron? Zawsze możecie zbudować swój własny model z klocków Lego.

Jakiś czas temu na rynek wypuszczony został specjalny zestaw klocków Lego, z którego zbudować możemy replikę piekielnego francuskiego pojazdu w skali 1:8. Jak się okazuje, dla niektórych osób jest to za mało. Alzacki producent samochodów i duńska firma zabawkarska połączyły siły, aby zbudować pełnowymiarową, w pełni funkcjonalną replikę Bugatti Chiron z klocków Lego Technic.

Do wykonania modelu o rzeczywistych rozmiarach auta wykorzystać trzeba było ponad milion różnych części w tym 2 304 małe silniki czy 4 032 kół zębatych, dzięki których pojazd rzeczywiście się porusza. Nie jest jednak on tak żwawy jak swój metalowy odpowiednik, ponieważ jego prędkość maksymalna wynosi około 20 km/h przy mocy 5,3 konia mechanicznego i 92 Nm.

Zbudowanie repliki zajęło 13 tysięcy roboczogodzin, a więc pojedynczej osobie złożenie całego zestawu zajęłoby około półtora roku nie wliczając w to przerw na sen, posiłek czy szybką toaletę. Model odwzorowuje jednak dokładnie nie tylko ogólną bryłę rzeczywistego auta, ale także tylny spojler, przednie i tylne światła oraz całe wnętrze wliczając w to siedzenia, prędkościomierz i zdejmowaną kierownicę.

Prezentowane poniżej nagranie wykonane zostało na torze testowym Volkswagena w Ehra Lessien, gdzie prawdziwy Chiron był testowany w zeszłym roku. Za kierownicą klockowej wersji auta zasiadł Andy Wallace – były zwycięzca wyścigu Le Mans, który dwie dekady temu rozpędził się na tym samym torze McLarenem F1 do 390 km/h.

Źródło: Carscoops

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz