Samochody elektryczne

Oto BMW iX3 w produkcyjnej odsłonie

BMW iX3 zostało przyłapane przez szpiegów motoryzacyjnych podczas testów na publicznych drogach.

Elektryczne BMW iX3 zostało przyłapane przez szpiegów motoryzacyjnych podczas testów na publicznych drogach.

Zarówno Audi jak i Mercedes szykują się do zaprezentowania w przyszłym miesiącu elektrycznego crossovera. Jak widać do konkurencji zamierza dołączyć także trzecia, ogromna niemiecka marka. Chociaż nie wydaje się, aby sfotografowane auto miało zostać oficjalnie pokazane już w październiku tego roku podczas Paris Motor Show, to z pewnością BMW nie zamierza odpuścić w wyścigu o miano najlepszego, nowego crossovera napędzanego elektryczną jednostką.

Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że przyłapany przez zawsze czujnych szpiegów motoryzacyjnych, samochód wygląda niezwykle podobnie do swojego bazowego modelu X3. Elektryczna wersja posiada jednak zmienioną atrapę grilla oraz inne elementy przedniego zderzaka.

Zmiany dotknęły także tył, głównie ze względu na to, że elektryczna wersja nie potrzebuje rur wydechowych. Oczywiście zarówno przód jak i tył zostały zasłonięte siatką kamuflażową, wiec nie widzimy jak prezentują się one całkowicie w rzeczywistości. Nie powinniśmy spodziewać się jednak specjalnie dużych różnic pomiędzy zwykłym BMW X3 a iX3.

Podobnie jak samochód koncepcyjny zaprezentowany w maju tego roku na imprezie Auto China 2018, auto napędzane jest przez elektryczną jednostkę o mocy 266 KM, z dołączonymi do niej bateriami 70 kWh. Pozwolić mają one na przejechanie około 400 kilometrów drogi bez potrzeby zajeżdżania na stację ładowań. Napełnienie baterii przy użyciu ładowarki 150 kWh zająć powinno około 30 minut.

BMW iX3 będzie pierwszym w pełni elektrycznym crossoverem niemieckiej marki. Debiut pojazdu na drogach przewidziany jest na 2020 rok, a światowa premiera odbędzie się najprawdopodobniej podczas przyszłorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

BMW iX3 – zdjęcia szpiegowskie

Źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz