Samochody elektryczne

BMW i4 zapowiedziane na Paris Motor Show

Prezes BMW - Harald Krüger korzystając z okazji obecności marki na tragach w Paryżu zapowiedział powstanie BMW i4.

Prezes BMW – Harald Krüger korzystając z okazji obecności marki na tragach w Paryżu zapowiedział powstanie BMW i4.

Trwające targi motoryzacyjne w Paryżu z pewnością należną w dużym  stopniu do BMW. Marka skradła imprezę poprzez publiczną premierę swojego nowego modelu Serii 3 G20.

Nie jest to jednak jedyna atrakcja jaką Bawarczycy naszykowali na wydarzenie. Szef  firmy – Harald Krüger – korzystając ze swojej obecności w Paryżu ogłosił oficjalnie powstanie nowego, elektrycznego pojazdu – BWM i4, który zadebiutować ma za około trzy lata.

W tym samym, 2021 roku oprócz wymienionego auta zobaczyć także mamy produkcyjną wersję samochodu koncepcyjnego iNEXT. W międzyczasie poznamy między innymi zmodernizowane BMW i3, iX3 oraz Mini Electric.

Harald nie powiedział wiele o zapowiedzianym pojeździe, jednak mężczyzna na duże oczekiwania wobec modelu, ponieważ tylko w tym roku niemiecka firma sprzedała ponad 100 tysięcy elektrycznych pojazdów. Oznacza to, że w tej chwili an drogach na całym świecie jeździ już więcej jak 300 tysięcy elektrycznych samochodów wyprodukowanych przez BMW lub należące do nich Mini.

Nie wiemy praktycznie nic o nadchodzącym i4, jednak powinniśmy kojarzyć samochód z autem koncepcyjnym, jakie firma zaprezentowała w zeszłym roku podczas Frankfurt Motor Show. Był to iVision Dynamics Concept i oprócz niesamowitego, futurystycznego wyglądu, posiadał również godne podziwu osiągi. Do 100 km/h auto przyspieszać miało w około 4 sekundy, prędkość maksymalna wynosiła 200 km/h, a zasięg na pełnym ładowaniu około 600 km.

Przypomnijmy, że plan rozwoju elektrycznych aut zakładany przez BMW mówił, że samochody 5 generacji wyposażone zostaną w modułowe akumulatory o pojemności 60 kWh, 90 kWh oraz 120 kWh.

BMW iVision Dynamics Concept

źródło: BMW

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz